Dobra reklama strony internetowej w skrocie


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w skrocie

#1 Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne słowa kluczowe wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się konkurencja w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest pozycjonowanie swojej strony internetowej. Metod reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniej frazy: tanie strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do właściwej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej parę. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do reklamy odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Gadanie na śniadane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość