Czy to dobry pomysł na portal internetowy?


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu WWW. Chciałbym aby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to portal, który zawiera wizytówki firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się też dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to doskonały wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu czynników. Odpowiednie pomysły oraz ich realizacja, przygotowanie konkretnego budżetu, właściwe wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w miejscu pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Właściwe przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na znakomitym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://e-cen.pl/2022/08/24/wynajem-sali-szkoleniowej-krakow-na-co-zwrocic-uwage-takze-jakie-sa-skladki-za-tego-wariantu-usluge/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

#2 Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co piszesz to nie posiadasz koncepcji na biznes w Internecie i chcesz wykonać klon istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o portalu internetowym to po na początku musisz przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do kilku firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego portalu WWW. Następnie dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował większych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Gadanie na śniadane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość